| anonim_4396 a întrebat:

Recent, telefonul meu (Samsung Galaxy S7) a inghetat si a trebuit sa ii schimb soft-ul intr-un service autorizat. Problema este ca versiunea mea de Android s-a intors la 7.0, eu primind deja update-ul la 8.0 cu cateva saptamani in urma.
Intrebarea mea este daca ar trebui sa astept sa primesc update-ul din nou, sau ar trebui sa caut eu modalitati de a-mi updata androidul inapoi la 8.0? Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Din setari > Sistem > Actualizare de sistem apesi "cautare actualizari". Ar trebui sa iti gaseasca automat versiunea 8.0.

| Ionut434 a răspuns (pentru PainTech):

Am incercat deja asta si, din pacate, imi zice ca ultimele actualizari au fost instalate deja.