| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Routerele vin cu un fir de alimentare pe care il bagi in PC.Eu am avut un Router mai slab ca viteza dar la acest nou Router am pastrat firul de la cel vechi iar firul de la cel nou este in cutia lui. Daca o sa schimb firul de la celalalt router cu acesta de la noul router setarile astea noi vor ramane sau se vor reseta?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cablurile de alimentare vin in priza nu in PC. si ar trebui sa folosesti cablul lui de alimentare.

| doctorandus a răspuns:

Cablul de retea n-are nicio legatura cu setarile.

| LinxCont a răspuns:

Nu se schimba nici o setare, Cablurile de retea sunt toate la fel. (Unele cabluri au mai putine fire, numai cele 4 care sunt necesare.)

Răspuns utilizator avertizat
| QweRty777 a răspuns:

Nu se reseteaza, dar e bine sa folosesti cablul lui ca nu toate sunt la fel, cel vechi poate ii da prea mult curent sau prea putin, foloseste cablul lui.