| anonim_4396 a întrebat:

Salut, s-a blocat TV-ul pe o singura imagine, pot schimba canalele, umbla la setari, tot, dar ramane pe o imagine de pe acel canal, fara sonor. Ce e ciudat e ca daca il conectez cu HDMI la laptop si pun un video, ceva, merge. Este vorba de un TV Horizon. Ce e de facut?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

So fi defectat selectorul de canale acela unde intra antena, ala trebuie schimbat, daca esti la rds fa comanda de decodor hd Humax si prin el vei vedea toate canalele tv. Sau poate s-a ars integratul de memorie din televizor, de aceea numai poate cauta niciun canal tv.

| rapandula a răspuns:

Ai incercat sa scoti televizorul din priza si sa-l lasi asa o jumatate de ora? Sau daca nu a functionat, ai incercat sa resetezi TV-ul dupa care sa rescanezi canalele?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru rapandula):

Daca este defect selectorul de canale nu poate sa i faca altceva decat sa i adauge receptorul Humax.Degeaba il scoate el din priza, nu se repara asa, trebuie schimbat selectorul.