| EdyEdyson a întrebat:

Salut, s-a updatat pc-u si acuma imi cere sa fac windows 10. Eu as vrea sa il fac ca sunt curios cum e, dar nu stiu daca e bine. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Jimtheghost a răspuns:

E bun. Eu spun ca upgrade-ul o sa te ajute. Daca nu, trimite-mi un mesaj in privat si o sa-ti dau un link de unde poti reveni la versiunea anterioara de windows. happy

10 răspunsuri:
| Tiberius19 a răspuns:

Te-as sfatui sa iti instalezi windows 7 ultimate, sau sa ramai cu windows 7, deoarece pe 10, daca vrei sa descarci jocuri trebuie sa platesti.(din cate am auzit si eu)plus ca pe windows 7 ultimate e simplu si usor de lucrat.

| darrio2007 a răspuns:

Nu face upgrade la w10.Nu va functiona corespunzator. Difera de la a-l instala direct la ai face upgrade.

| K0sti a răspuns:

Sa faci windows 10? Pai l-a facut Microsoft...

| Jimtheghost a răspuns:

Eu am windows 10 si merge ok. Care e faza cu jocurile cumparate, wtf is wrong with you people? laughing Nu trebuie sa cumperi nimic, dar asta depinde de ce joc vrei. Eu i-am facut laptopului meu upgrade de la windows 8.1 Pro, la windows 10 si are performante chiar mai bune decat inainte asa ca stai chill, nu iti moare pc-ul sau laptopul daca ii faci upgrade la 10. happy

| EdyEdyson explică (pentru Jimtheghost):

Am windows 7. Spui ca e ok daca ii fac upgrade? Si voi ramane cu toate aplicatiile pe care le am instalate nu? Adica nu le sterge. Si ce parere ai de el cum ruleaza cum se prezinta windows 10 dupa ce i-ai dat upgrade?

| Jimtheghost a răspuns (pentru EdyEdyson):

Nu sterge absolut nimic. happy Deoarece laptopul meu e nou, am folosit windows 8.1 doar o saptamana, dupa care am facut upgrade la 10. Ruleaza excelent, nu am avut nicio problema cu el pana acum, pot sa zic ca functioneaza chiar mai bine decat inainte, UI-ul e mult mai ok decat cel din 8 si din 7, insa totul depinde si de ce pc/laptop ai. Daca e mai vechi s-ar putea ca upgrade-ul sa nu te ajute cu nimic. Ce dispozitiv ai?

| EdyEdyson explică (pentru Jimtheghost):

Un Intel de 3, 20 E6700 dual cu 4 gb ram si 1 gb placa video Ati amd 5670 hd cu un hard de 500gb placa de baza MSI G41M

| EdyEdyson explică (pentru Jimtheghost):

Ok, multumesc frumos. Cat timp ar dura upgradeul?

| Jimtheghost a răspuns (pentru EdyEdyson):

In jur de o ora, o ora si ceva. Atat a durat la mine. Depinde de viteza la internet. happy

| EdyEdyson explică (pentru Jimtheghost):

Ok, maine o sa ii dau drumu nu mai stau acuma laughing Multumesc de ajutor, pastram legatura happy