| Advvrt a întrebat:

Samsung A40 are corning gorilla glass 3 asa cum am auzit? Si daca da, acest tip de ecran necesita folie de protectie? Am auzit ca daca il pui in acelasi buzunar cu cheile, nu se zgarie. Ce ziceți?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Am 2 telefoane cu Gorilla Glass 5, ambele zgariate in ultimul hal, nu inteleg ce fel de materiale putem avea in buzunar, pe scara materialelor doar Ortoclazul zgarie ecranele astea, si se pare ca avem buzunarele pline de pietre.

Deci nu de chei, monede sau alte chestii se zgarie, ci de la pietrele microscopice.

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Orice ecran, indiferent de ce protecție are, necesită folie. Dacă nu aplice o folie pe ecran, cu timpul apar zgârieturi artificiale.

Dețin un telefon cu Gorilla Glass 5 și tot a primit zgârieturi micuțe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toatele telefoanele au nevoie de folie de protectie si de husa! A40 are gorilla glass 3 dar asta e numai pentru zgarieturi. La prima intalnire cu podeaua de beton va face poc in cateva locuri. Nu trebuie lasat fara folie si husa.