| adrianbestboy98 a întrebat:

Salut, saptamana asta s-a stricat hard disk-ul mai exact se aude un tacanit din el si nu mai este vazut de laptop intrebarea este daca pun placa pe unu bun se pot recupera datele?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Placa electronica este suspecta.
Daca pui o placa de la un hard disk IDENTIC, atunci mai mult ca sigur vei putea sa-ti accesezi si sa copiezi datele de pe el, basa sifunctioneze normal.

Rareori se intampla ca acel sunet de tacait sa provina din cauza mecanica, dar atunci e foarte complicat si costisitor recuperarea datelor, rareori merita.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Din cate cunosc eu nu cred