| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Salut,se intampla ceva ciudat cu telefonul meu, l-am bagat la incarcat si dupa un timp am observat ca se incarca foarte incet, dupa l-am scos si nu imi mai incarca telefonul si imi apare ceva de conectare usb si nu stiu ce sa fac(am galaxy a40)

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Asta e, ai nevoie cel mai probabil de un nou încărcător.

| GhitaAndrei2000 explică (pentru Catrice):

Am incercat si cu alt incarcator

| Catrice a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Asta e, nu merge mufa din telefon unde bagi încărcătorul?

| GhitaAndrei2000 explică (pentru Catrice):

Cred ca da

| GhitaAndrei2000 explică (pentru Catrice):

Dar cand bag telefonul la incarcat imi apare Conector usb conectat

| Irinelp a răspuns:

Salut fă optimizarea bateriei, pentru a face asta sunt trei metode, 1 intri la setări și după cauți baterie sau menținere sau întreținere și acolo faci optimizarea bateriei, 2 unele telefoane au o aplicație care se numește optimizare, 3 unele telefoane au aplicația gestiune unde ai scanarea virușilor și tot acolo ai optimizarea bateriei. Dacă nu funcționează cu optimizarea bateriei nici cu schimbatul încărcătorului atunci trebuie schimbată bateria. De asta nu trebuie folosite telefoanele când sunt la încărcat și nu trebuie lăsate la încărcat mai mult decât trebuie.

| Alexalb a răspuns:

Ar trebui sa schimbi cablul de alimentare, in cazul în care nici asta nu merge, inseamna că lamela de incarcare din telefon e defecta și trebuie schimbată, du-te la un service.