| berlin a întrebat:

Salut, se poate mari spatiu pe hard disk in partitia C? Nu am spatiu suficient, nu pot sa instalez aplicatii.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate. http://bit.ly/2LuX9w4

| sierra1 a răspuns:

Stergi aplicațiile inutile, salvezi ce ai salvat pe C pe alte discuri (stick, DVD, HD extern). Dacă ai și partiția D (și ai spatiu liber acolo) poți modifica dimensiunea partițiilor - iei de la una, dai la alta.

| berlin explică (pentru sierra1):

Cum iei una dai la alta?

| sierra1 a răspuns (pentru berlin):

Faci o partiție mai mare, alta mai mica (ca spațiu alocat, exprimat în Gb de exemplu)