| Cosminovici18 a întrebat:

semnalul de la telefonul mobil vine de la cartela? ca am cartela orange si nu tot timpul am semnalul full si nu in toate locurile care cartela are semnalul full peste tot si tot timpul?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Semnalul de la telefon nu este in functie de cartela ta ci de telefon! Deci daca ai un telefon bun, cu receptie buna a semnalului ai si semnal indiferent de retea! Totul consta din antena si receptorul de semnal din telefon.

4 răspunsuri:
| mmary a răspuns:

Semnalul depinde de reatea si de locurile unde te aflihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca semnalu vine de la cartela. straight face Nu cred ca ai sa găsești vreo cartela care sa aibă semnal full all time. Depinde și de zona unde ești.
Bafta

| SteffishoOr a răspuns:

Ai semnal in functie de locul in care esti(daca are acoperire sau nu) dar si in functie de telefon.

| bogdanp a răspuns:

Nicidecum.Semnalul vine de la antena direct spre telefon.Nu au treaba cartelele!