| FazekasErvin a întrebat:

Salut și eu o rugăminte.
Caut o persoană serioasă care să mă ajute cu un lucru.
Vreau să îmi caut un laptop care să fie bun pentru gaming dar și pentru restul activitatilorspre exemplu munca de birou si altele. Si aș vrea sa abia si un pret convenabil caut serozitate si o persoana sinceră care este dispusa sa conveseze cu mine aici pe site, in privat, sa lase raspuns aici si il contactez eu

10 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai mesaj in privat, singura varianta de "gaming" cum o poti spune, iti ruleaza cs go cam asa https://www.youtube.com/watch?v=EFNrB-oKBVQ&t=237s daca tu consideri asa "gaming", ok. Daca nu, lucram la variante.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru gaming ai nevoie de un laptop cu configuratie puternica si scumpa (peste 5-600 euro).
Pentru munca de birou e suficient un laptop second hand, sub 200 euro.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru gamming as recomanda un PC, nu laptop, fiind din toate punctele de vedere mai convenabil.

| Sava_Alex_1999 a răspuns:

Daca mi-ai spune si in ce buget te incadrezi, chiar te-as putea ajuta.

| doctorandus a răspuns (pentru Sava_Alex_1999):

Un laptop bun pentru gameri costa in jur de 1000 Euro sau mai mult.

| FazekasErvin explică (pentru doctorandus):

Eu caut unul intre 1000-1400 LEI nu euro da-mi add aici pe site si iti pot scrie mai multe in privat

| doctorandus a răspuns (pentru FazekasErvin):

Ce zici tu nu e pret de laptop pentru gameri, ci pret de Chromebook.

| NLS a răspuns (pentru FazekasErvin):

Nu știu ce înțelegi tu prin gaming, dar în acest buget găsești doar un laptop sa ducă Fifa 2008-2010 (a fost un exemplu pentru grafica nu prea pretentioasa, și deloc de actualitate), și te poți aștepta oricând sa cedeze, chiar și după 6-8 luni.
Ce programe folosești pentru munca? Dacă doar suita Office de la Microsoft, găsești laptop pentru asa ceva la 1600.
Pentru jocuri, de la 3500 in sus.

| NLS a răspuns (pentru FazekasErvin):

Am citit puțin greșit prima data.
Ma gândisem ca prin activități de birou înțelegi munca.
Daca vrei ceva pentru navigat pe net, ascultat muzica și vizionat filme, ai 2 variante.
Fie iei ceva nou la 1600 lei, de la Intel, dar NU cu procesor Celeron.
Fie cauți firme care vând produse refurbished. (produse de calitate superioara, ce provin de la firme, când le caseaza. Nu sunt bune pentru gaming, dar în rest, sunt bijuterii. Am spus firme, nu bișnițari de pe olx).

Iar pentru gaming, cineva zicea mai sus 2500. Ma îndoiesc ca găsești ceva bun și sa merite în acea suma, dar o sa ma uit deseară.
Probabil merge, dacă te mulțumești cu puțin, sau joci jocuri mai vechi.

Am spus 3500 știind ce zic.
Asta e suma minima ce merita investita într un laptop, atunci când vrei jocuri.
Adică 8 GB RAM, video gtx 1050, CPU 8750h. De preferat cu SSD.

| daniel2491 a răspuns:

Nu cred ca gasesti laptop de gaming la 1400 de lei ele sunt de la 2.500 de lei in sus adică 2.500 de lei pretul minim poate si mai mult daca vrei un laptop gaming iti trebuie de la 800-900 de euro in sus daca vrei laptop neaparat dar daca vrei sistem desktop/PC te ajunge mai ieftin 1.500 de lei minim!