| AlinMihai06 a întrebat:

Sora mea vrea sa isi cumpare niste casti bluetooth. A vazut la specificatii ca au versiunea bluetooth 4.2, iar telefonul ei are bluetooth cu versiunea 4.1. Inseamna ca nu sunt compatibile si ca nu vor functiona?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Vor functiona. happy Varianta Bluetooth 4 e mai versatila. Recunoaste si versiunile mai vechi, cum ar fi Bluetooth 2.0, care e mult mai vechi. De la 4.1 la 4.2 nu e diferenta mare si sunt in aceeasi "clasa", ca sa spun asa. big grin