Întrebare recomandată | Mariana_Adam_1987 a întrebat:

Sper ca cineva sa ma ajute. Nu imi mai mergea y.messenger. L-am dezinstalat, am dezinstalat si antivirusul si am instalat un antivirus nou. Cand am vrut sa instalez y.messenger nu am mai putut. Imi apare o eroare in care imi zice ca y.messenger nu poate descarca fisierele necesare instalarii si ca trebuie sa verific setarile firewell.Am oprit firewell de la start/control panel/windows firewell si de la antivirus. Tot aceiasi eroare imi da. Am resetat ora pentru ca era pe fusul orar al italiei. Daca tot nu am reusit am dat pc in timp, inapoi cu cateva zile. Dupa restartare mi-a reaparut antivirusul vechi si messengerul dar ambele incomplete; nu se deschideau.Am sters toate fisierele care apartineau antivirusului si messengerului de peste tot din pc unde le gaseam. Noul antivirus instalat merge bine dar mesul tot nu reusesc sa il instalez (aceiasi eroare ...verifica setarile firewell...) Am windows 7. Va rog sa ma ajutati, ca nu stiu ce sa ii mai fac. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| DjZen a răspuns:

Ai deranjat registri sistemului de operare. Iti recomand sa descarci aplicatia TuneUp Utilities si dai un scan. Sa nu instalezi doua antivirusuri pentru ca iti blocheaza pc. Asta e parerea mea daca nu merge cu programul acesta poti sa reinstalezi sistemul de operare

5 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

L-ai cam facut varza Windows-ul...
Daca folosesti Internet explorer, incearca cu alt browser. Mozilla firefox sau google chrome. Nu trebuie sa opresti firewall-ul. Poti sa adaugi programul care vrei sa aiba acces la net in lista. Ii dai asa: Control panel, windows firewall, allow a program or feature through windows firewall. SI acolo bifezi internet explorer. Degeaba stergi fisierele ramase, In calculator raman registrii. O zezinstalare completa se face cu stergerea registrilor. Poti sa instalezi un program de curatare a registrilor si sa incerci pe urma.

| DontAsK a răspuns:

Eu am patit asta din cauza conexiunii slabe la net. Pe bune!

| mg112mada a răspuns:

Formatare nene.Asta ii trebuie.Formatezi si apoi iti instalezi prima data un antivirus, apoi programe gen win utilities sau TuneUp utilities si apoi ce mai ai tu, lasand mess-il la urma.Asta daca formatezi doar C-ul.In caz de formatare totala, bufta bafta si multa rabdare...

| Rusu_Andrei_1997 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema trebuie. sa iti reinstalezi windowsul, probabil e virusat

| DjZen a răspuns (pentru Rusu_Andrei_1997):

Sau s-ar putea sa fie de registri sistemul de operare asta de mai intampla de obicei cand instalam programe asa unu dupa altul in nestire