| Drobota_Daniel_1989 a întrebat:

Salut.
Sper sa fi selectat categoria corecta.
Am o eroare la pc si nu stiu cum sa o rezolv. Desktop windows manager has stopped working cand deschid pc. A aparut dupa ce am schimbat placa de baza (msi-msi) fara sa reinstalez windowsul si as vrea sa rezolv problema fara sa fie nevoie de asa ceva. Am incercat sa ii dau run in safemode, am rulat CCleaner, am dat in cmd CHKDSK /R si sfc /scannow si in continuare am eroarea. Idei? Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte posibil din cauza incompatibilitatii placii de baza cu placa video sau chiar cu windows-ul. Daca ai scanat si in comand prompt si nu ti-a rezolvat problema, incearca sa scoti documentele pe un stick de memorie sau dvd-uri si reinstalezi windows-ul corect.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cand se schimba placa se reinstaleaza windows! Doar daca placa are aceleasi chipset-uri, nu e nevoie, dar nu e cazul tau!

| gelu1970 a răspuns:

Ai trei posibilitati:
1 ramai cu aceasta eroare
2 formatezi
3 pui placa cea veche

eu as alege 2

| Drobota_Daniel_1989 explică:

Ma gandeam si eu la cele 3 posibilitati insa as fi rezolvat fara sa reinst wind... celelalte 2 optiuni oricum sar din schema. Daca se mai gasesc alte idei le astept cu placere. Multumesc.

| Drobota_Daniel_1989 explică (pentru Drobota_Daniel_1989):

Am reinstalat windowsul pana la urma crying((((((( multumesc tuturor