| AlexandruJuravlea a întrebat:

Salut, stie careva care e diferenta intre un iphone 5s si o replica? care este detaliul care il da de gol? imei-ul?

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Se vede clar care e replica și care e originaul.
Hardware-ul.Mult mai slab.camera foto la o replică e maxim de 1 Mp, softul o sa vezi ca e o replică chinezeasca creata special pentru hardware-u ăla amărât de single core și 120 mb(daca are atâta). Ecranl se vede clar că pictogramele se văd oarecum pixelizate, nici de cum clare și reale.
Și lista continuă. Succes

| AlexandruJuravlea explică (pentru DeyCj):

Eu as vrea sa fac schimb cu cineva de pe tocmai dar nu stiu cum sa imi dau seama daca e sau nu replica.

| DeyCj a răspuns (pentru AlexandruJuravlea):

Pune-l să faca o poză cu IMEi-ul și apoi cauta-l pe net să vezi dacă e autentic, și dacă și numai dacă are certificatu de garanție sau factura veche să-l cumperi.Asta îți zice precis că nu-i furat.Ai mare grijă că cu laptop-urile și telefoanele furate cumpărate de la mica publicitate nu-i ca la furtu de soft.Aici chiar te caută polițaii acasă și o să ți-l confiște! Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://stirileprotv.ro/......video.html
Sa nu faci schimb cu nimeni. Chiar zilele trecute se plangea un tanar ca si-a trimis telefonul si n-a primit nimic in schimb. Trimite telefonul tau contra ramburs si apoi daca ai chef de proces poti sa-l platesti pe al lui. Altfel ramai fara telefon si fara bani.

| AlexandruJuravlea explică (pentru Salontanul):

E vorba ca el sa trimita primul happy

| Salontanul a răspuns (pentru AlexandruJuravlea):

Si daca in colet e o caramida?

| LTAA a răspuns:

O replica de iPhone NU are iOS!

| AndreiRadu00 a răspuns:

La unul original nu se scoate asa pur si simplu capacul deoarece are acel surub iar la o replica se scoate capacul ca la multe alte telefoane iar cand vezi unul nou cu un pret dubios de mic e clar ca e o replica

| AlexandruJuravlea explică:

Am inteles ca se poate trimite coletul cu verificare.

| bogdanandrei2000 a răspuns:

Replica nu are android.