| libra19 a întrebat:

Stie cineva ce as putea folosi in loc de yahoo sau gmail? Pe yahoo cand imi fac cont nu primesc nici un e-mail nu stiu din ce cauza... Mersi happy

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Yahoo poate ai setari care iti blocheaza mil-urile.
Gmail-ul ce are? De ce nu-ti place?

| libra19 explică (pentru anonim_4396):

Si unde pot sa vad setarile respective si sa le modific? Am nevoie de mai multe conturi si pe gmail imi tot cere nr de tel pentru verificarea contului...

| anonim_4396 a răspuns (pentru libra19):

Pe Gmail iti cere o adresa alternativa de mail si poti sa o dai pe cea existenta, SAU un numar de telefon. Nu e obligatoriu sa fie amindoua.
Setarile in mess sint la preferinte. Poate acolo ai blocat primirea mail-urilor.

| libra19 explică (pentru anonim_4396):

Pe yahoo nu am reusit sa rezolv problema si pe gmail cand incerc sa imi fac un cont nou imi cere verificarea cu nr de tel. chiar daca dau o adresa alternativa si deja imi zice ca am prea multe ID pe numarul meu de tel. Nu sti cum as putea sa rezolv pe gmail altcumva? sau altceva in afara de gmail si yahoo nu mai stii :-s...sigur trebuie sa mai fie ceva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru libra19):

Uite, de test am creat un cont nou. Exista cimpul cu nr. de telefon, dar nu este obligatoriu de completat daca ai dat un mail alternativ de verificare. Poti sa sari cimpul.

| libra19 explică (pentru anonim_4396):

Da sar acel camp dar dupa ce imi fac contul imi cere activarea contului si acolo trebuie sa scriu nr de tel ca sa imi tr un sms cu un cod si deja am folosit de prea multe ori nr meu si nu ma mai lasa sa il folosesc de aceea as fi vrut sa fac cumva sa nu imi mai ceara verificarea contului

| anonim_4396 a răspuns (pentru libra19):

Eu am creat un cont fara probleme. Nu stiu ce faci tu acolo. Ai dat codul captcha? Daca nu il scrii, cere telefonul.

| libra19 explică (pentru anonim_4396):

Da am dat ocdul captcha. Pai la inceput te lasa sa iti faci cont fara probleme dar dupa 5-6 conturi nu te mai lasa numa cu verificarea nr de tel. si eu am nevoie de mai multe conturi

| anonim_4396 a răspuns (pentru libra19):

A, deci asta era: prea multe conturi. O solutie ar fi sa te folosesti de telefoanele celor din familie.