| 21434325124523 a întrebat:

Salut
stie cineva ce inseamna sa folosesc VPN cu proxy american si de unde as putea sa iau si eu un servar din asta?
mersi

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vpn dupa cum ii zice si numele (Virtual private network) este o retea la care te poti conecta si care iti permite sa rutezi tot traficul prin respectiva retea. Pastrand proprotiile putem spune ca un VPN este ca un mic internet in cadrul internetului.

Ca sa folosesti un VPN ai nevoie in primul rand de acces ca in general sunt securizate, pentru ca VPN este la urma urmei un server la care trebuie sa te conectezi.

Proxy ul este un intermediat (e un server, fizic vorbind) intre client (adica tu, ma rog spre exemplu browserul tau sa fiu mai explicit) si internet.

Proxy uril gasesti o groaza pe net si sunt si gratis unele. Gasesti proxyuri cam din orice tara vrei. odata gasit un proxy il setezi in browser si vei avea ip ul proxi ului in loc de ip ul tau cand iesi in internet.

| Trandafirii a răspuns:

De la Altex

| suntserios a răspuns (pentru Trandafirii):

Hai sa nu mai raspundem doar ca sa ne bagam in seama cand suntem total pe langa subiect

| Perseverance a răspuns:

Nu incerca sa te uiti la seriale direct de pe site-uri Americane folosind VPN si Proxy, poate iti vine o amenda de behai.

| suntserios a răspuns (pentru Perseverance):

Haha amenda? esti amuzant, nu e nicio ilegalitate a te conecta la un vpn sau a utiliza un proxy

| Perseverance a răspuns (pentru suntserios):

Nu, e amenda atunci cand accesezi un site american cu plata din europa gen netflix cu vpn, proxy.

| suntserios a răspuns (pentru Perseverance):

Si ia zi cine si unde te amendeaza?

| Zamfira2sweet a răspuns:

Http://www.mocasoft.ro/windscribe-vpn-50-gb-gratuit/

uite aici unu dintre cele mai bune servicii vpn, au promotie 50 gb trafic gratuit pe luna / pentru tot restul vietii

| 21434325124523 explică:

Sau VPN si proxy american sunt diferite adica fiecare inseamna alteva