| RoyDupuis a întrebat:

Stie cineva cum a creat acest video? Este vreun software?
https://www.youtube.com/watch?v=eL3F3rszfUo

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Dupa felul cum arata, as spune ca grafica a fost creata intr-un program de editare foto 2D, Photoshop sau oricare altul.
Apoi s-a creat animatia unor secvente, in 3DS Max, Blender, Cinema 4D, etc.

Daca nu s-a creat animatie, a fost o munca titanica in spate, pentru ca asta presupune ca s-au desenat individual mii de cadre cu elementele imaginii (persoane, decor) in pozitii diferite.

La final, toate secventele animate
(sau toate imaginile individuale, daca s-a mers pe a doua varianta)
au fost unite intr-un program de editare video: Adobe Premiere, Blender, Magix Vegas, Pinnacle Studio, Avid Media Composer, LightWorks Pro, etc

| CdeMetal a răspuns:

Probabil Adobe Premiere Pro