| valentinstoian29 a întrebat:

Stie cineva cum pot resofta o imprimanta HP deskjet 2632 pentru a arata cartusele full tot timpul? Sau ce pini din spatele cartusului sa acopar. Mentionez ca merge cu catuse seria 304. Multumesc

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O metoda care functioneaza la multe imprimante HP Deskjet:
Daca ai reumplut cartusele si totusi le arata goale, faci urmatorii pasi:
1 - Opresti imprimanta si scoti AMBELE cartuse
2 - Apes butonul "On" (de pornire), lasi 30 secunde si opresti imprimanta (din buton)
3 - Astepti pana ce se opreste complet imprimanta
4 - Repeti 2-3 de 5 ori. Imprimanta "tine minte" ultimele 5 cartusuri, iar prin aceasta metoda contorul se va reseta la "nefolosit".
5 - Montezi inapoi cele doua cartuse
6 - Tiparesti o pagina de control.

Sau poate te ajuta acest filmulet:
https://www.youtube.com/watch?v=W96h3Dzzamc

| valentinstoian29 explică (pentru Bula):

Am incercat si degeaba...nu merge.

| Bula a răspuns (pentru valentinstoian29):

Mai cauta si incearca si tu metode "Resetare cartus HP", chiar si pentru alte modele.

| Catrice a răspuns:

Nu are cum să-ți arate cartușele full tot timpul din moment ce atunci cand o folosești consumi cerneala/tușul.