| 21434325124523 a întrebat:

Salut
stie cineva cum sa imi resetez calculatorul sau se zice sa imi resetez windows-ul in fine idea este ca as vrea sa se stearga tot din el sa nu mai ramana nimic in el adica sa fie ca in prima zi cand l-am luat
cum fac asta?
si inca ceva daca ar fi varianta cu sa resetez windows-ul trebuie sa sa il instalez inapoi banuiesc sau se reseteaza ca calculatorul adica se face cam ca un restart si cand porneste nu mai e nimic in el
astept raspuns
mersi

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu ai cum sa resetezi windows-ul. Chiar daca formatezi partitiile astfel incat sa nu mai ramana nimic in windows, decat folderul respectiv si programele de care are nevoie calculatorul, au fost facute schimbari la nivel de registru si la nivel de relatii intre programe, schimbari pe care nu ai cum sa le modifici, poate doar daca te pricepi foarte bine la calculatoare, lucru de care ma indoiesc.
Daca vrei ca windows-ul sa se "reseteze" complet, si sa nu mai fie nimic strain in el, sa-l aduci la starea sa initiala, cea mai sigura metoda, si poate singura, este sa-l reistalezi.

Răspuns utilizator avertizat