| deyutz95 a întrebat:

Salut, stie cineva cum sa rezolv problema cu wifi la un tv Samsung? 43nu7122
Mai exact nu se conecteaza la wifi dar merge netul prin cablu, si in primele 2 zile a mers wifi

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si al meu mai face figuri, tot un Samsung dar al meu are stick.
Intru-n port merge, iar in celalalt face figuri.
Si cand il deschid cateodata nu intra automat, trebuie sa ma duc eu la setari wifi si sa caut reteaua sa ii dau connect.
Din fericice nu folosesc wifi prea des pe tv, ca altfel m-as fi enervat, sa stau sa conectez mereu wifi-ul.

| bmerry a răspuns:

Încearcă sa resetezi rețeaua din televizor: setări-rețea-dacă apare ca ești conectat la internet încearcă sa te deconectezi ca mai apoi sa te conectezi din nou. Și mie mi se întâmpla uneori.

| InteractiV a răspuns:

Intra in setari si reseteaza setarile wi-fi, daca nu ai asa ceva, (variaza de la model la model) incearca sa intri in lista cu conexiunile wi-fi gasite, elimina conexiunea respectiva si dai un research, ar trebui sa functioneze. Daca nici in cele din urma nu functioneaza, fa-i o conectare manuala, cu introducerea port-ului, numelui retelei, tipul de securitate si parola.