| Mikelele a întrebat:

Stie cineva cum transfer contactele si eventual si calendarul dintr-un telefon cu Android (Sony m4 aqua) intr-un telefon cu windows phone (Microsoft lumia 640xl)? Nu pot sa le pun pe cartela sim pentru ca am prea multe.

2 răspunsuri:
| Simiras_Teofil_1999 a răspuns:

Pai prima oara trebuie sa gasesti de la setarile cantactelor:"partajare", si acolo bagi prin email, dupa intri pe telefonul nou pe email si o sa iti apara un link cu toate contactele.doar apeși si gata.ai toate contactele pe telefonul noi laughing

| Mikelele explică (pentru Simiras_Teofil_1999):

Nu merge. Cand intru in fisierul cu contactele pe windows phone imi deschide un singur contact pe care pot sa il salvez in agenda si restul...pla