| Ionut7743 a întrebat:

Stie cineva daca exista vreo firma care sa faca mousepad-uri custom? Adica marimea si model diferit?
Am nevoie de un model mai ciudat deoarece vreau sa imi acopere tot biroul si am suportul de la monitor cumva pe mijloc.
Am pus o poz aici (partea rosie e mousepad-ul)
https://imgur.com/a/c4K0tUh

Sau daca nu se poate exact cum e in poza, car sa imi faca o marime mai mare si il iau eu pe model, pentru ca cel mai mare gasit pe piata e de 90x45 si este mic pentru biroul meu

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Ti-am scris: cauta la magazine de menaj!
Nu trebuie sa fie neaparat linoleu, poate fi si de nylon sau alt material plastic gros.
Sunt ieftine, cumperi o bucata de un sfert de metru si incerci cum se comporta ca mouse pad. Care-ti convine, cumperi si tai la marime. happy

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara material de linoleu de culoare uniforma, MATA (de preferabil gri, bej, crema), de latimea care ai nevoie.
Se vinde la metru, gasesti la magazine de menaj (si nu numai), ieftin.
Iti poti taia ce marime- si forma doresti.

| Ionut7743 explică (pentru Bula):

Pai trebuie sa am suprafata textila ca mouse-nu merge bine pe linoleu

| Bula a răspuns (pentru Ionut7743):

Mouse-urile optice functioneaza bine pe linoleu MAT (nu lucios), de culoare uniforma.
De asemenea, functioneaza bine pe carton mat, cum sunt interioarele copertelor de dosare.
Pe suprafata textila nuprea functioneaza, fiindca lumina nu se reflecta uniform de pe fibre, doar daca materialul este foarte des.

Itirecomand linoleul, fiindca am mai incercat, tocmai pe masa de birou.

| Ionut7743 explică (pentru Bula):

Am cautat pe net dar nu am gasit linoleu MAT. am gasit doar cu diferite modele

| Liviu a răspuns (pentru Ionut7743):

Ti-am scris: cauta la magazine de menaj!
Nu trebuie sa fie neaparat linoleu, poate fi si de nylon sau alt material plastic gros.
Sunt ieftine, cumperi o bucata de un sfert de metru si incerci cum se comporta ca mouse pad. Care-ti convine, cumperi si tai la marime. happy

| Liviu a răspuns:

Daca te tine buzunaru cumpara mai multe, si le lipesti happy
Cu ce sa le lipesti? nu stiu, asta imi veni in cap big grin

| Dragoș_Dragoș_2000 a răspuns:

Idei3d.ro

| NLS a răspuns (pentru Dragoș_Dragoș_2000):

Ei doar graveaza pe mousepad-uri, nu au material de dimensiuni industriale sa ii poata decupa dimensiunea dorita.