| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, știe cineva dacă folia pentru camera ajuta la ceva?
Am un s20 ultra si nu știu dacă sa îmi iau
Avantaje/dezavantaje

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ia-ți o husă faină și lasă folia, e o țigănie (sper că nu ții telecomanda in pungă!)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca ai o carcasa decenta, nu are sens sa iti iei folie pentru camera. La majoritatea telefoanelor de top, sticla aia de la camera e foarte rezistenta oricum.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am una de la UAG dar eu nu iau folia ca să nu se sparga camera o iau ca să protejeze de zgarieturi
Afectează cumva?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Camera NU SE ZGIRIIE! Te-ai uitat la clipurile lui JerryRigEverything sau altii care fac ce face si el? E EXTREM DE GREU sa zgirii camera, pentru ca la flagshipuri in special - cum e telefonul tau - sticla aia e Gorilla Glass sau ceva de genul si de cele mai multe ori poti sa freci cu cheia sau cu o surubelnita mult si bine pana sa apara vreo urma de zgirietura. Stai relax & vizonare placuta - https://www.youtube.com/watch?v=4DglJhWNYZc

| AnonimAnonim4321 explică (pentru GabiDumitrescu):

Am câteva pe camera dar se vad numai la soare sau la bec

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Cum ai reusit? Atita vreme cit nu se vad in poze, si de regula nu se vad chiar daca sunt zgirieturi mai insemnate, no problem.

Răspuns utilizator avertizat
| omuletulofficial a răspuns:

Telefoanele noi nu mai au nevoie de folie protectoare.
Tehnologia e prea avansata incat sa mai fie necesara chizitionarea de plastic sau sticla extra pentru ecrane.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru omuletulofficial):

Nici pentru camera eu nu o iau ca se sparge camera o iau ca să nu se zgârie și sa afecteze pozele

| omuletulofficial a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Pai camerele nu sunt fragile, dar nici sa nu le tragi prin noroi...
Sticla folosita in smartphone-urile noi e facuta sa fie rezistenta, nu sa aiba nevoie de extra precautie de la alte gadgeturi.winking

| AnonimAnonim4321 explică (pentru omuletulofficial):

Zgarieturile fine afecteaza cumva camera? Adică calitatea?

| Mivelyn a răspuns:

Avantaj : orice folie ajuta +1 la protectie
Dezavantaj : daca se murdareste in timp iti blureaza camera