| trasorv a întrebat:

Salut, stie cineva de ce bazaie sistemul audio de la calculator? Am un Watson 5+1 si am conectate doar 2 boxe dar sunt nevoit sa-l opresc cand nu ascult ceva ca e foarte suparator. Multumesc

3 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Ai microfon?
poate fi o cauza

| trasorv explică (pentru AdrenalinTm):

Am microfon dar nu are niciun efect cu sau fara el

| nicu_9291 a răspuns:

Salutare Trasorv rezolvarea consta intr-un cablu de 16amperi daca ai si mai gros e ami bun dar incomod leaga din spatele unitati calculatorului firul(dar nu inainte a a deconecta de tot de la priza calculatorul si monitorul ai scoti mufa din placa video ati da tensiune si pe acolo si te poate electrocuta) dupa ce ai legat acel fir din spatele unitatii incearca sa cauti teava de la calorifer ce-a ami apropiata si cat mai jos de Pamant (sa nu te deranjeze apoi) apoi incepi prin a monta toate cablurile aferente unitatii fara a le resuci intre ele si cablurile de la sistem incearca unele mai groase care se rup mai greu ecranate (adica sa aiba 2 sau mai multe fire pe un singur cablu separat) eu asa am rezolvat si acum e Perfect carcasa unitatii nu ma mai corenteaza si functioneaza bine ati urez succes