| Bog92 a întrebat:

Stie cineva de ce cand folosesc mouse-ul (wireless) cursorul se misca sacadat daca mouse-ul este conectat la unul din USB-urile din spatele unitatii (oricare dintre ele, indiferent ca sunt 2. 0sau 3.0)? Daca insa conectez mouse-ul la usb-urile din fata unitatii (cele de langa butonul on/off), functioneaza perfect. Am 3 usb-uri in fata: 2 usb 2.0 si unu 3.0. Daca conectez mouse-ul la oricare dintre cele 2 (2.0) mouse-ul functioneaz impecabil, dar USB-ul de langa cel la care este conectat mouse-ul nu mai functioneaza cat timp am mouse-ul conectat. E de la mouse sau? Mouse-ul este un TRUST GXT 140 wireless.

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Ai ceva dispozitive mari ( imprimante, scannere, etc. ( conectate la porturile USB din spate?

| Bog92 explică (pentru PainTech):

Am castile care sunt conectate atat de la usb cat si la sloturile specifice audio si tastatura. Asta e tot ce am ca si conexiune USB. Am schimbat mouse-ul cu unul de acelasi model si tot la fel face. Singurul slot pe care sta ok este cel din fata- usb 2.0, insa mi-l anuleaza pe cel de langa el.

| PainTech a răspuns (pentru Bog92):

Ciudat. Mă gândeam că poate porturile usb din spate împart cumva aceași lățime de bandă, dar chiar și în acest caz ar trebui sa funcționeze.