| MoraruEmanuel a întrebat:

Stie cineva de ce Facebook-ul imi tot cere poza cu mine pentru securitate. Imi apare mesajul asta:"Te vom contacta după ce examinăm fotografia. În acest moment vei fi deconectat de la Facebook, ca măsură de securitate."

Le-am trimis de vreo 6-7 ori poza cu mine si cu buletinul si tot continua sa imi dezactiveze si sa imi activeze contul.
Am incercat sa imi fac altul dar tot acceasi problema.

Subliniez faptul ca mi-au dezactivat contul, le-am trimis poza cu mine sau cu buletinul meu si dupa mi l-au activat. Procesul s-a repetat de 6-7 ori, la diferenta de 2-3 zile. O zi il aveam activ, cealalta dezactivat.
Asta se tot intampla de 3 saptamani. Mi-l tot dezactiveaza si activeaza.

Ce trebuie sa fac?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil ai un prieten "bun" care te raporteaza la Administratia FB si blocarea se face automat.
Vezi pe cine ai in lista de prieteni, din aia care au motiv sa ti-o traga... ca asa rad de tine, ca ai FB-ul inchis mai tot timpul.