| Benyamin173 a întrebat:

Stie cineva din ce cauza nu mai imi merge sunetul la telefon? Sa fie de la difuzoare? Sau am facut eu ceva la telefon? (J5 2017)

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Bazait? Atunci, se pare ca este difuzorul. Mergi in service.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica volumul sunetului, poate l-ai dat la minim cand ai strans butonul in mana. happy

| darrio2007 a răspuns:

Poate l-ai dat pe silentios.

| sierra1 a răspuns:

Spune-ne dacă pe căști "merge"

| Benyamin173 explică (pentru sierra1):

Merge

| sierra1 a răspuns (pentru Benyamin173):

Pe căsti se aude clar, fără distorsiuni?

| Benyamin173 explică (pentru sierra1):

Da

| sierra1 a răspuns (pentru Benyamin173):

Problema e in contactele pentru cască. Depanare ieftină

| Iote a răspuns:

Nu auzi tu, sau nu te aude cel cu care vorbesti? Eu m-am jucat odata cu unul si fara sa-mi dau seama ce inseamna acea iconita, am inchis microfonul. Poate ai facut si tu ceva. Nu stiu modelul dar poate ai prin setari ceva cu o revenire la setarile initiale. Pe urma ti le refaci tu pe ale tale.

| Benyamin173 explică (pentru Iote):

Nu se aude deloc sonorul, de al muzica, yt... sonorul este pornit am verificat, dar nu se aude, se aude doar cu bâzâit dacă pun urechea la difuzor, dar cred ca o sa merg la ei al service ca oricum mai am garantie

| Iote a răspuns (pentru Benyamin173):

Bazait? Atunci, se pare ca este difuzorul. Mergi in service.

| FPSFan a răspuns:

Difuzoarele sunt de vina.Pot fi mai multe cauze.Intreaba si tu la asistenta samsung.Mai bine iti face cont Samsung members si telefonul se diagnostica singur.In orice caz, tot la service ajungi.

| Andreibbv19 a răspuns:

Da-i o resetate din fabrica, daca nu merge dupa ce ai dat resetarea inseamna ca este de la difuzor