| George12356456 a întrebat:

Stie cineva o aplicatie pentru Iphone care arata nivelul real de uzura al bateriei? Ofer funda!

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai IOS sub 12, adica 11 sau orice alta varianta, Battery life iti poate arata ce mai "poate" bateria ta.
https://7labs.io/mobile/iphone/check-iphone-battery-health.html
Pentru ios 12 sau mai nou, doar de la Battery Health din setarile Iphone-ului.

| George12356456 explică (pentru CM7YRE):

Am iOS 12.1, dar nu arata nimic in setări, pentru ca este iPhone 5s și am inteles ca doar se la 6 in sus arata. Și legat de aplicația aceea, nu arata nimic.

| CM7YRE a răspuns (pentru George12356456):

Pun accent pe "Daca ai IOS sub 12, adica 11 sau orice alta varianta, Battery life iti poate arata ce mai "poate" bateria ta." Nu ai decat sa "masori" prin alte metode, sa faci o comparatie cu "cum tinea bateria inainte" si "Cum tine acum", sa iti cauti o aplicatie sa iti consume bateria "intentionat" sa aprecieze cam cat mai ai. Ori s-o desfaci, sa o masori cu un multimetru. Merita o schimbare daca il incarci des; ajuta.

| George12356456 explică (pentru CM7YRE):

Stii cumva sa îmi recomanzi o baterie mai buna?

| CM7YRE a răspuns (pentru George12356456):

O baterie "mai buna"? Pune bateria ce se potriveste la tipul tau de iPhone, preferabil "originala", nu unele la 20 ron sau ceva de genul. Eu am probat ceva de la VONUO si desi nu vreau sa recomand, poti opta si pentru ceva de genu; in functie de nivelul de uzura al bateriei tale se va simti diferenta. Du-te la un service sau ceva de genul si o sa vezi ce si cum, preturi, etc.