| Tiganescu_John_1993 a întrebat:

Salut stie cineva un cod pentru citire automata a unui nume de folder?

un exemplu ar fi acesta
C:\Users\n3sS\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

as vrea sa citeasca orce alt nume ar avea folderul n3sS cu ajutorul unui cod daca exista. dau funda sau ce o fi aia happy e prima data cand intreb aici

Răspuns Câştigător
| Tiganescu_John_1993 explică:

Realizezi ca numele sau e singurul lucru care il indetifica. Orice functie din orice limbaj de programare care are drept scot citirea unui fisier are nevoie de parametru de input numele respectivului fisier si calea relativa/absoluta

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea stii multe! Nu poti sa dai adresa unui folder din PC-ul tau ca noi nu-l putem vedea. Deci, chestia aia " C:\Users\n3sS\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup" este absolut inutila deoarece noi n-o vedem. Si coduri pentru citirea folderelor sau fisierelor nu exista.

| Tiganescu_John_1993 explică (pentru Salontanul):

E ok daca nu ai cunostinte, poti sa te abtii daca nu intelegi o intrebare simpla si explicata

suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte fara sens intrebarea ta... la ce coduri te referi si ce vrei sa faca codurile alea?

| Tiganescu_John_1993 explică (pentru suntserios):

E simplu, vreau ca folderul n3sS sa fie citit prin alta comanda decat cea cu numele sau, e ceva complex si fara acest cod m-ar impiedica sa finalizez un script vbs

| Tiganescu_John_1993 explică (pentru Tiganescu_John_1993):

Realizezi ca numele sau e singurul lucru care il indetifica. Orice functie din orice limbaj de programare care are drept scot citirea unui fisier are nevoie de parametru de input numele respectivului fisier si calea relativa/absoluta