| Sakhni_Eduard_1998 a întrebat:

Salut.Stie cineva un program de editare video gratis si usor de folosit(sunt incepator)?

Răspuns Câştigător
| sizable a răspuns:

Pentri windows există Windows Movie Maker. Poți să vezi programele care merg și pe Linux, uite niște programe pentru Linux iMira Editing, MainActor, Broadcast 2000, Avidemux. Programe ceva mai sofisticate (non-free) Adobe Premiere, Media Studio Pro. iMira Editing, Cinelerra, MainActor, Heroine Virtual, CinePaint, Lives, Broadcast 2000 ș.a.m.d. Acum nu am timp să văd care sunt free (dacă sunt), vezi fiecare în parte. Mai există contra cost Ulead Studio [.] lista este lungă.