| DoBrOOO2001 a întrebat:

Salut, stie cineva vreun procesor asemanator cu i5 sau minim i3 cu soket lga775? In afara de q9550?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Uite aici lista cu procesoarele socket LGA 775 ( in ordinea performantei ). Personal as evita Xeon-urile.

Q9550 e unul dintre cele mai bune procesoare LGA 775 in ceea ce priveste raportul pret/calitate.

Pentru procesoare i3 / i5 / i7 ai nevoie de LGA de cel putin 1150 pini.

2 răspunsuri:
| florinmitroi a răspuns:

Intel Celeron 2524 sau AMD Dual Core XII Athlon Integrated. Le-am avut si eu la niste pentiumuri 2 si mergea GETEA VAISITI pe HIGH.