| BigLike a întrebat:

Salut stiu ca este o intrebare foarte stupida, insa ar putea cineva sa ii spuna concret cate aeroporturi exista in tara? Eu am folosit pana acum doar aeroportul otopeni din Bucuresti insa mai nou am auzit ca exista si in alte localitati de exemplu in sibiu si in curand la Brasov. Stie cineva concret cate aeroporturi exista in Romania? va rog sa raspunda doar cei care chiar au un raspuns folositor va multumesc frumos rog si ofer seriozitate

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Toate orasele mari au aeroport international

Iasi, Cluj, Timisoara, Sibiu, Constanta, Bacau, Targu Mures, Oradea, Satu mare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu zici ca ai luat si tu ban pe Google search.

| Evolution a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa fie raspunsul anului sau a secolului pe TPU laughing))

| 4StarLight a răspuns:

Din câte știu eu vreo 16 în prezent, dar sigur vor fi construite din ce în ce mai multe!
În București sunt sigur două dar pe lângă ela mai sunt prin Iași, Timișoara, Craiova, Sibiu, Oradea, Cluj, Constanța, etc.
Am auzit că se va mai construi unul și în Brașov
Sper că te-am ajutat happy

| Hihowareyou a răspuns:

Poftim un link util: https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Listă_de_aeroporturi_din_România
Sunt aproximativ 16 aeroporturi functionale in Romania, conform listei din link.