| JustLexu a întrebat:

Salut.

Stiu ca exista casti, tastaturi sau mouse-uri care nu au acel fir de plastic... e un fir ca de (carpa / siret) dar nu stiu cum sa caut. Daca ma poate ajuta cineva eventual si cu o poza, multumesc anticipat FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Sarcopt a răspuns:

Salut! https://m.emag.ro/......DFTCRBBBM/ https://m.emag.ro/......DD2583BBM/ ambele au firele ecranate

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt cabluri speciale inpletite in exterior cu panza de matase sau fibra de sticla, ambele foarte rezistente la indoire.
Costul lor este de mai multe ori a celor normale si rezista bine la TRAGERE, nu se rup usor. Insa la indoire repetate nu sunt chiar atat de eficiente, dar totusi sunt mai bune ca firele simple.

Din poze de pe internet sunt greu de distins, trebuie cautate la magazinele de specialitate, personal.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt simple cabluri normale, din PVC (plastic), acoperite cu o panza. Teoretic sunt mai rezistente, practic am avut casti cu cablu din ala, si tot s-a intrerupt. Daca cablul de sub panza e prost, se strica la fel de repede ca si unul fara 'snur'.

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca vrei produse cu fir textil, dar sa stii ca tot cauciuc e sub materialul ala textil, doar ca le face mai ok pe termen lung si nu se rup la fel de usor.

| Dolores214 a răspuns:

Caută pe eMAG ca găsești sunt de care vrei tu bafta

| MihaelaaaMikiMihaa a răspuns:

Te referi la cele wireless?

| JustLexu explică (pentru MihaelaaaMikiMihaa):

Nu nu la cele wireless au fir doar ca nu e din plastic sau daca e, e "imbracat" cu un fel de carpa / siret si e putin mai gros si destul de rezistent.