| Stefan03 a întrebat:

Stiu ca trebuie sa imi instalez Windows-ul pe SSD, de asemenea, stiu ca trebuie sa imi instalez si jocurile pe SSD pentru a fi mai rapide la incarcare. Este adevarat?
Si cum pot face acest lucru? Le instalez direct pe SSD sau mai intai pe HDD si dupa le mut? (Daca da, cum le pot muta?)

Răspuns Câştigător
| SynapseNinja a răspuns:

Într-adevăr, cum au spus si cei de mai jos, windows-ul ca să meargă mai rapid trebuie pus pe ssd. Jocurile nu sunt obligatorii să fie puse pe ssd, dar dacă sunt puse acolo merg puțin mai repede față de hdd. De preferat ar fi să le instalezi direct pe ssd, dar pot fi mutate și de pe hdd pe ssd printr-un PC.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Windowsul da, jocurile nu este obligatoriu!

| Florin0708 a răspuns:

Windowsul trebuie pus pe ssd pentru a fi mai rapid dar jocurile nu sunt obligatorii puse pe ssd

| mngzx a răspuns:

Copy-paste

| Bogdan70001 a răspuns:

SA-ti explic ceva. Orice este pe SSD va incarca mai rapid

Windows-ul trebuie normal pus pe SSD ca sa se miste mai bine.In schimb jocurile nu se vor misca neaparat mai bine, dar se vor incarca mult mai rapid.