| octav005 a întrebat:

Salut, sunt abonat la RDS-RCS. si vreau sa stiu care este avantajul acelor SMART CARD CI+ pentru televizor,
eu detin un televizor smart cu tuner DVB-C si prinde pe scanarea digitala 145 dintre care 15 sunt codate. Eu am abonament pe pachetul Analog.
Cu ce m-ar ajuta un smart card daca eu vad acele posturi digitale fara decodor HD, Ar decoda acele posturi codate?

7 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Salut, in primul rand ca acel card CI+ sa functioneze trebuie ca si tv-ul tau sa aiba slot de card CI+. Atentie ca unele tv-uri mai vechi au slot CI si in acesta nu functioneaza cardul CI+. In functie de abonamentul achizitionat vei putea vizualiza si canalele codate. Din cele 15 5 sunt cele HBO/Cinemax (HBO SD, HBO HD, Cinemax SD, Cinemax HD, HBO Comedy) care se platesc separat deci doar restul de 10 sunt la "liber" cu un abonament digital baza care costa la fel cu cel analog.

| octav005 explică (pentru andreia67):

Da, TV MEU SUPORTA card CI+, deci voi putea sa vizionez acele 10 programe gratis fara a plati ceva in plus?

| andreia67 a răspuns (pentru octav005):

Trebuie sa inchei un abonament digital baza http://www.rcs-rds.ro/personal-tv?t=cablu&pachet=digital (costa28.06 lei TVA inclus) si primul Digi Smart CAM CI+ HD il primesti gratuit in custodie (trebuie returnat daca renunti la abonament).

| octav005 explică (pentru andreia67):

Bună seara. Am primit smart cardul de Digi. Dar în pachet era doar un fel de adaptor care intra în televizor. Pe prospect arata ca intra și un card în acel adaptor. Eu nu am primit acel card.

| octav005 explică:

Bună seara. Am primit smart cardul de Digi. Dar în pachet era doar un fel de adaptor care intra în televizor. Pe prospect arata ca intra și un card în acel adaptor. Eu nu am primit acel card.

| TheFragranceMaster a răspuns:

Ai in plus tv1000, digifilm si inca citeva, vreo 8-10 parca, de 2 luni l-am bagat si eu.