| BaGuBoY a întrebat:

Sunt curios daca as conecta cablul la LAN1 la wifi, ar merge mai bine internetu? sau sunt la fel toate?

Răspuns Câştigător
| iar99Teo a răspuns:

Cablul lan (Rj45) nu poti sa-l conectezi la wifi - nu e corect ceea ce spui. Probabil ca vrei sa spui ca vrei sa conectezi cablul de retea (lan) la Router care iti ofera in casa si conexiunea de WIFI.
Mda exista o diferenta de performanta in marea majoritate a cazurilor. Reteaua wifi in general nu atingele performantele de viteza ca o conectarea pe cablu. Problema si intrebarea e daca ai conexiune de internet atat de rapida incat sa depaseasca viteza wifi-ului tau.

5 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Nu o sa mearga, o sa fuga!

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinMRD a răspuns:

Salut,toate iesirile LAN de la modem sunt la fel!