| Theodora292001 a întrebat:

Sunt din Constanta. Momentan am Microsoft Office 2010 (nu e original) si as vrea sa il iau pe cel 2016. Eu nu ma pricep dar stiu ca sunt f multi oameni care se pricep. Nu vreau sa imi strice laptopul sau sa il afecteze cu ceva. Intrebarea este: Stiti vreun loc in Constanta unde as putea sa duc laptop-ul si sa ii instaleze office 2016 (pachetul complet, versiunea gratuita) si sa imi dezinstaleze 2010? Am un buget cam de 50 de lei. Multumesc.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca il vrei vb pe privat

| K0sti a răspuns:

Adevarul ca e si greu sa dezinstalezi un amarat de office si sa instalezi altul, trebuie sa fii doctor docent! Daca de instalat e greu, da sa-l mai si folosesti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai da 50 de lei pe versiunea gratuita? Nu pot da link-uri pe TPU, dar eu am versiunea full si nu am platit nimic. In plus, nu sunt mari diferente, nu vad motive sa treci pe 2016.

| dfeel a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt diferente destul de mari dar mai ales pe partea de instrumente avansate gen power pivot, power query, functii noi adaugate, comenzi in VBA, etc.
Eu de asta incercam sa inteleg despre ce nivel de experienta vorbim.

| Theodora292001 explică (pentru dfeel):

Avansat. La dezinstalare logic ca ma pricep si eu. Dar daca il dezinstalez, trebuie apoi sa instalez urmatorul, ca nu pot ramane fara. Si nu stiu site de pe care sa iau.

| dfeel a răspuns (pentru Theodora292001):

Daca vrei sa il cumperi il iei de aici:
https://products.office.com/ro-ro/compare-microsoft-office-products
Pe baza unui subscription anual sau licenta full.
Daca vrei o versiune piratata din pacate nu pot sa te ajut pentru ca contravine politicii siteului si legislatiei in vigoare.

| dfeel a răspuns:

Sa dezinstalezi 2010 foarte usor din Control Panel - programs and features apoi selectezi Microsoft Office 2010 si apoi Uninstall.
Sa gasesti un loc unde sa iti instaleze Office 2016 presupune intai sa il cumperi.
Anyway, de curiozitate ce iti lipseste in 2010 si este in 2016?