| FastAndLudicrous7 a întrebat:

Sunt în clasa a 12a mate info și trebuie să fac ceva pentru atestatul de anul asta la info,așa că am ales site web. Prin ce site poți crea o pagina web dar sa te lase să o descarci integral, nu de alta dar nu le am cu html-ul și chiar daca m-aș chinui am văzut că arata super rudimentar. Am incercat prin wix și weebly dar nu am reușit. Aveți idei?

7 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Din proprie experienta, nu o sa-ti iasa pe niciun site pagina web asa cum trebuie. Daca ai si profesor care se uita la cod si te taxeaza, te-as sfatui sa inveti html sau sa te ajute cineva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei doar o pagina statica ctrl+u si vezi sursa paginii pe care o poti copia fara probleme. Trebuie doar sa descarci si resursele pe urma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe hostinger si pe majoritatea site-urilor te lasa sa faci asta, pentru ca au functie de backup sau acces ftp, prin care poti descarca acele informatii lejer.

| FastAndLudicrous7 explică (pentru anonim_4396):

Îmi poți da exemple concrete? De exemplu weebly te lasă să faci backup la site, dar EU trebuie să merg cu site ul pe un CD, iar când deschid acel backup totul e super "gotic" adică ai doar scris și câteva legături de la ei, nu fonturi nu imagini, nimic

| FastAndLudicrous7 explică:

Parea super usor de facut si din cate am inteles erau niste pagini precum wix care te lasau sa faci totul ca intr-un ppt, dar am aflat dupa ca nu pot fi descarcate

| MoonWolf a răspuns:

Totusi,tu cam ce stii sa faci?
Ma refer, la limbaj de programare sau macar ceva legat de clasa a 12-a app, nu ai alternative.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru FastAndLudicrous7):

Nu stiam ca pe CD, ma gandeam ca pe laptop-ul lor, cu programul xampp sau wampp, puneai site-ul in folderul de la xampp si il rulai, simplu si rapid, treaba este ca tie iti trebuie in detaliat sa le spui exact despre el cum a fost creat, de unde ai pornit, baza codului si etc.
https://www.atestatelainformatica.ro/
Apeleaza la ei.