| MUSEL a întrebat:

Sunt interesat de sistemele audio auto, dar nu le cunosc foarte bine. Ce formeaza un sistem audio complet? ce este un difuzor coaxial, o boxa, tweter, bass, tun de bass, subufer pasiv\activ, amplificator, condensator? Cu cati w pot sa ma aleg dintr-un sistem complet, buget=4000 ron(tinand cont de fidelitate ridicata)? Cum se leaga componentele? si pe final niste detalii cea ce priveste alimentarea de la baterie, ca idee o baterie suplimentara...astept raspunsuri cat mai multe, mai exacte...va multumesc

2 răspunsuri:
| dvdalexandru a răspuns:

Poate te lamuresti din descrierile la amplificatoare sau amplificatoare audio publicate aici: http://www.muzicastore.ro/amplificatoare/

| sm3narul a răspuns (pentru dvdalexandru):

El se referea la muzica dupa masina