| Le3x a întrebat:

Salut.

Sunt mai nou in domeniu asta al tehnologiei sa zic asa, si as dori daca se poate un sfat despre componentele astea de pc, daca sunt bune pentru un sistem de gaming pentru ca nu ma prea pricep. Si daca se potriveste placa de baza cu carcasa. Dau funda plz!

Procesor Intel® Core™ i5-4460, 3.2GHz, Haswell, 6MB, Socket 1150, Box

Placa video Asus AMD Radeon R7 370 Strix OC GAMING, 2048MB, GDDR5, 256bit, HDMI, 2 x DVI, Display port, Fan

Placa de baza Asus Z97 Maximus VII Ranger, Socket 1150

HDD WD Blue 1TB, 7200rpm, 64MB, SATA 3

Memorie Kingston HyperX Fury Black 8GB, DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V

Sursa Sirtec ECO II HPC-550-H12S, 550W, ATX 2.3, PFC activ

Carcasa Segotep Fighter C, ATX Mid Tower

Flash SSD Kingston V300 2.5", 120GB, SATA 3

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea e ca e un sistem de nota 7, 5, un ssd sa fie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea sunt bune dar mai bine daca vrei o parere mai sigura ti-o pot da cei de la pcgarage ( www.mygarage.ro )

| Zacase a răspuns:

Sistemul este mai mult decat decent. Parerea mea ar fi sa lasi placa pentru un GTX. Personal cred ca placa AMD iti iei daca si procesorul este AMD. Chiar daca din specificatii nu pare, nVidia depaseste AMD din punct de vedere calitativ. Desigur, intr-un sistem low-cost, AMD domina, dar vorbim de gaming...