| JamesWatson a întrebat:

Salut.
Sunt persoane care au trecut de la Ios la Android sau invers. Va ti întoarce la ce ati fost sau ati raspunde.

10 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Am vrut neaparat iPhone pentru ca era foarte popular si da, e ok, e mai stabil ios dar apoi am revenit la Android si desi nu am luat un telefin scump, mi se pare mult mai bun decat iphone-ul. De ce? Bateria tine mult mai mult (nu ttebuie sa stau mereu cu teama ca raman fara baterie), butonul de back (off, ce enervant e sa stai la iphone sa cauti sageata care sa te scoata din diferite aplicatii)...

| CarcotasulVesel a răspuns:

Am trecut cu catel si cu purcel pe Android dupa ce am inceput cu iOS, daca maine primesc cel mai CCCCCCCOOL iOS pe gratiz o sa incerc sa il vand, nu am nici un fetish sa ma vada lumea ce jmeker sunt, iar iOS e MUUUULT mai prost decat Android, din orice punct de vedere, cele mai nenorocite chestii sunt:

nu are buton de back (ani dupa ce am trecut pe Android cineva m-a rugat sa ii fac nustiuce pe un iPhone, si la fiecare a doua miscare ma ofticam ca nu am buton de back)

imbecilitatea NENOROCITA a lui Apple, cum ar fi
-primele iOS-uri nu vedeau decat 5% din Youtube ca asa vroia Apple
-aplicatia settings se schimba radical la fiecare subversiune, si trebuie sa cauti pe google daca vrei sa gasesti o anume setare amarata, ATAT DE BINE LE AMESTECA SI LE ASCUND
-si in ziua de azi NENOROCIREA de Apple face o chestie de am ramas masca, au un mecanism prin care NU ITI DAU TIE **DREPTUL** DE A FACE HOTSPOT, decat cu permisiunea operatorului de GSM...
CINE DRACU A MURIT SI I-A FACUT PE EI REGELE/TUTORELE/DUMNEZEUL MEU?!? ca trebuie sa cer voie sa fac lucruri absolut normale, MAINE O SA TREBUIASCA SA CER VOIE LA APPLE SA MA DUC LA TOALETA?!?

| venividivici2017 a răspuns:

Da,am trecut de la un Iphone 3GS acum ceva ani buni...nu o sa ma mai intorc vreodata la Iphone.Sincer,senzatia dupa, a fost ca si cum as fi iesit in natura dintr-o "colivie".

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Am trecut de la Android la Ios si sunt foarte multumita.
Bineinteles, e diferenta foarte mare insa nu cred cu tarie in faptul ca nu te vei descurca cu sistemul de operare. Inafara faptului ca meniul este altul, butonul back si probabil mai multe chestii nu foarte importante, ca adolescent ce foloseste telefonul pentru apel, Facebook, Instagram, whatsapp si pinterest NU e absolut nimic complicat.
E mult mai bun, nu se blocheaza cel putin la mine mai deloc iar pozele sunt MULT mai bune

| OctavianSps a răspuns:

Sincer m-as intoarce fara sa clipesc la Android pentru ca este mult mult mai bun, dar daca as renunta la iphone nu as mai fi smecher.

| JamesWatson explică:

Multumesc tuturor

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Am avut Android, mi-am cuparat iPhone. E foarte bun, dar te limiteaza din multe perspective.
M-am intors la Android, mai exact la un Huawei unde este bine optimizat.

| Stefanut12345242 a răspuns:

Salut! Eu am trecut de la Android la IOS si nu m-as reintoarce la Android.

| Levington a răspuns:

Am avut iOS și acum am Android! Sincer, imi plac amandoua! Fiecare, e frumos in felel lui! iOS, fluiditatea si design fain, stabilitate si na, vorba aia, ai iphone! Si Android, multitudine de aplicatii, posibilitate de a schimba infatisarea si aspectul telefonului! Acum depinde de tine ce vrei sa utilizezi!

| Adina4526 a răspuns:

Oh da, a fost destul de ciudat laughing
Am trecut de la Android la IOS acum 3 ani, nu știam nimic de iPhone si din asta rezulta ca am ajuns sa îmi instalez google rolling on the floor)))
Exista avantaje si dezavantaje din partea ambelor părți, din mai multe puncte de vedere... dar pot sa spun ca pana acum telefonul acesta(iphone 6)a fost cel mai rezistent, avându-l deja de 3 ani si nu are probleme foarte deranjante.
Nu cred ca as mai trece din nou la Android, chiar dacă unele modele de la Samsung sunt mult mai frumoase decât cele de la iPhone, aceștia avansând destul de mult pe partea de design happy.