| MaxKiller911 a întrebat:

Sunt sigur ca ati auzit de tehnologia celor de la Intel ( Turbo Boost Tehnology) si as dori sa va intreb daca poti controla frecventa procesorului,sa nu urce pana la frecventa maxima, de exemplu aceasta sa fie 3.4 si tu sa il limitezi la 3.1 de exemplu ( ma refer la laptop-uri ). Credeti ca un i7 3630QM ar rezista cu aceasta tehnologie activata? Tinand cont ca voi cumpara un cooler teapan laughing. DAU FUNDA!

1 răspuns:
| 1lowendgamer1 a răspuns:

Da am vazut un video in care un tip isi limata procesor-ul (i7) la frecvente mai mici ca sa demonstreze termenul numit,, bottelnecking"
link: http://www.youtube.com/watch?v=DAgpvWc4VBM&list=UUkWQ0gDrqOCarmUKmppD7GQ