| Eduard_Medeleanu_Eduzzu_1990 a întrebat:

Salut T.U.P.
Mereu cand deschid Pc imi apare o eroare Windows File Protection si imi zice "Files that are required for Windows to run properly have been replaced by unrecognuzed version. To maintain system stability, Windows must restore the original versions of these files.

Insert your Windows XP Professional Service Pack 2 CD now."
si imi apar 3 butoane "Retry" "More Information" si "Cancel"
Ce sa fac care imi da un raspuns foarte clar si corect ii dau FUNDA!

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Unele fisiere de sistem importante au fost modificate de un anumit program/update si iti cere CD-ul cu windows pentru a le copia din nou pe cele originale. introdu CD-ul de reinstalare cu XP si apasa "Retry", ar trebui sa copieze fisierele necesare si sa se rezolve problema. PS: CD-ul ar fi recomandat sa fie cel cu care ai instalat windows-ul sau unul cu windows xp professional SP2.