| Cyupilan a întrebat:

Tatal meu isi deschide un service auto in cateva saptamani. As dori sa il ajut si eu, si el o doreste sa isi cumpere si un tester auto. Dar nu stiu ce trebuie cumparat, ce soft ce cabluri? Cum sa le folosesc? Cam cat ar costa toate chestiile astea? Rog sa raspundeti doar cei documentati! Raman dator.

1 răspuns:
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

AI nevoie de un laptop, cabluri de date intre laptop si masina si softuri de testare ce se instaleaz pe laptop. Pentru VW, Skoda, Audi, Seat ai nevoie de VAG COM VCDS, pentru Volvo de VIDA DICE etc.
De obicei se vinde pachet, adica CD de instalare si cablu d date. Atentie, daca cablul de date nu e original, nu o sa mearga programul, key-ul programului e in cablu (pe langa un cd-key posibil pentru program)