| Ionut_Axente_1996 a întrebat:

Tatal meu si-a schimbat recent telefonul, insa in timpul transferului de date, nu s-a putut transfera si contul de Facebook, precizez faptul ca contul nu are vreo adresa de email adaugata si are numarul tatalui meu de telefon, insa acesta nu primeste niciun mesaj de la ei (in jur de o saptamana are de cand asteapta) si eram curios daca pot cumva sa ma conectez pe noul telefon prin intermediul celui vechi

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Se pune cartela SIM inapoi in telefonul vechi, dupa care se intra in setarile contului Facebook si se introduce o adresa de e-mail valida (care se va folosi pentru mesaje de la FB), respectiv si numarul nou de telefon (daca si-a schimbat). Dupa setarile facute SE IESE DIN CONT si se pune cartela SIM in noul telefon.
Este posibil sa primesti mesaj /e-mail pentru confirmarea schimbarii.

In contul FB poti intra si dintr-un browser de pe un calculator /laptop, iar si acolo poti face schimbarile de setari descrise mai sus.
Si aici se va iesi din cont inainte de folosirea FB pe noul telefon!
.

3 răspunsuri:
| cfrtobias a răspuns:

Nu cred ca ai cum sa te loghezi prin telefonul vechi pe telefonul nou pe Facebook, poate incerci sa adaugi iar numar sau opresti aplicatia si incerci iar

| Floydancingsaha a răspuns:

Cred ca ai putea, daca mai ai contul activ, pe telefonul vechi, incearca sa adaugi acolo un email, sau sa schimbi numarul de telefon. Poate e asa vei reuși

| Ionut_Axente_1996 explică (pentru Floydancingsaha):

Am incercat dar imi cere parola