| numesiprenume0 a întrebat:

Telefonul nu imi mai functioneaza si nu stiu cum as putea recupera datele de pe el... Stie cineva?
Pentru watsappp ce pot face? Cartela(numarul de telefon) pe care este facut contul inca o mai am... daca am un modem in care sa folosesc cartela nu as putea sa il utilizez pentru watsapp?
Cu backup-ul cum se procedeaza? Se poate face pe alt dispozitiv daca folosesc acelasi cont?

4 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Specifica exact modelul telefonului ( fiecare telefon avand tool-uri de recuperare diferite ).

Whats'app face automat backup pe contul de google. Daca ai cartela si contul respectiv, ar trebui sa poti restabili mesajele.

Inca o intrebare : Telefonul este mort complet sau doar neutilizabil?

| numesiprenume0 explică (pentru PainTech):

Nu se mai poate face nimic la acel telefon

| PsyhoChild a răspuns:

Pozele sau videoclipurile le poti recupera folosind calculatorul. Il conectezi cu un cablu usb la PC si le poti copia de acolo. La whatsupp se face backup automat si data viitoare cand te vei conecta pe alt telefon te va intreba daca vrei sa se descarce informatiile.

| numesiprenume0 explică (pentru PsyhoChild):

Nu se poate conecta la pc