| Raptor1234 a întrebat:

Telefonul poate sa functioneze mai rau daca il scapi pe jos de mai multe ore?
Mi-am luat un telefon nou acum 2 saptamani si deja a luat 2 tramte (app am husa)
Prima daca l-a scapat colegul meu de banca pe jos si o data l-am scapat eu pe parchet. Nu are probleme dar vreau sa stiu daca se poate intampla ceva (adica sa inceapa sa mearga greu sau sa dea erori etc)

4 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna ziua, draga! happy Da, sigur ca se poate strica daca il scapi din mana de prea multe ori. cum a spus si csander, se poate strica si de la sine, dara-mi-tedaca este si "ajutat". Asa ca ai mare, mare grija! Numai bine iti doresc! Ai grija de tine! kiss

| Csander a răspuns:

Evident ca se poate intampla ceva, oricand. E un obiect electronic, se poate strica chiar si de la sine, mai ales cu "ajutorul" cuiva.
E ca si cum ai da cu capul in perete o data pe saptamana.

| margaritmarius3 a răspuns:

laughing))))))))) ce intrebare prosteasca, n-are ce sa pateasca in afara faptului de a se sparge, intr-adevar, in el sunt multe componente, dar alea sunt lipite de placa de baza, nu sunt legate cu sarma, stai linistit, da-i cu el cat vrei, dar vezi ca telefoanele de azi au display-ul lipit de touch si sunt scumpe rau laughing

| Zack_Dudu_1989 a răspuns:

Telefonul ori merge ori nu merge. În general nu contează cât de maltratat este un telefon stata timp cât se aprinde si este funcțional.