| daria0w8 a întrebat:

Salut! Știe cineva dacă e în regulă să pui lucruri electrice sub lampa cu lumină uv pentru unghii?
Pentru a înțelege mai bine întrebarea sa dau un exemplu concret: vreau să îmi "customizez" țigara electrică (am un pod simplu Vaporesso Renova Zero pe care l-am scăpat si vopseaua s-a ciobit putin) aș vrea să îi dau o alta culoare și m-aș folosi de lampa pentru unghii (pentru gel/semipermanenta cu led) este în regula dacă îl pun sau îmi voi deteriora țigara electronică?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce UV sunt. Pentru unele substante nu trebuie multa energie ca sa se trateze chimic cu ultraviolete, dar aparatele UV mai puternice pot sa topeasca plastic destul de rapid. Trebuie sa te uiti in manual sau pe cutie la acea lampa, daca are avertisment pentru contactul cu pielea si ochii atunci este UVC si nu poti sa pui plastic

| daria0w8 explică (pentru anonim_4396):

Este uv/led, iar electronica este din metal, am sa ma uit pe cutie, mulțumesc de raspuns

| Catrice a răspuns:

Folosește oja, e mai simplu.