| George12356456 a întrebat:

Știe cineva de ce îmi apar foarte multe postari pe insta? Nu urmăresc paginile respective și îmi tot apar poze cu mașini etc. E vreo setare?

9 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De la ce pagini, le recunosti? Sau sunt reclame?

| George12356456 explică (pentru DoarBogdan):

Nu sunt reclame. Sunt pagini sugerate probabil. Eu sunt pasionat auto, însă îmi apar extrem de multe pagini pe tema asta pe care nu le urmăresc(urmăresc maxim3-4 conturi legate de asta).

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Acele postări apar ca urmare aprecierilor tale de pe Instagram.
E de ajuns să dai "like" unei postări (chiar dacă nu urmărești profilul), fiindcă, pe viitor, îți vor apărea mereu imagini postate de contul respectiv, cât și imagini cu subiect similar.

| George12356456 explică (pentru floresdemayo):

Și se poate face ceva sa dispară?

| floresdemayo a răspuns (pentru George12356456):

Poate, dacă ștergi (debifezi) toate like-urile, dar si postarile salvate in Instagram.,
Nu dispar niciodată, eventual, pot fi inlocuite, treptat, cu imagini pe o altă temă (natură, animale, citate etc). Depinde ce salvezi sau oferi like.

| zilog a răspuns:

Stiu ceu cea mai buna rezolvare
stergel de tot
asa o sa devii un om mai interesant
fara Facebook fara poze fara Instagram

doar eventual cu WhatssApp si telefon normal GSM simplu pe care nu pui nici o aplicatie de nici un fel

sa vezi ce frumoasa este viata pe urma

ia incerca o saptamana ce iti propun eu aici
putina desintoxicare

si mergi bucurate de viata bea mananca jacate lucruri reale nu pe calculator cu prietenii
iubeste fete
fa ceva gratare
jaca ascunselea
joca ceva tara țară vrem ostasi, sări elasticul...
mergi pe jos fa ceva sport lasate de mancare ne sanatoasa si de bautura cu acid bea doar apa
doar pentru o saptamana

ia rotilele ia bicicleta ia placa si date in parc

ia o fata reala de mana si pup-o țîne-o în brate iubește-o in realitate

mergi la plăcinte si mănâncă niște coaste afumate cu miere de albine făcute la grătar

mănâncă niște cârnați de pleșcoi de la GABIOTI făcuți pe gratar cu prietenii
si niste pastrama de oaie tot de la ei, vezi ca au și sorici

daca fumezi lasa si tigarile in saptamana asta

sa vezi ce bine o sa te simti
si cu ocazia asta o sa iti dai seama ca multi iti sunt prieteni doar pe net

daca spargi telefonul gata nu mai ai prieteni

| zilog a răspuns:

Nu înțeleg de ce oamenii din ziua de azi nu aleargă după sute de euro ci după like-uri!?

Chiar nu pot să înțeleg dacă tot ai ceva timp de ce nu înveți ceva care să îțî aducă bani reali concreți palpabili de timpul respectiv.

De exemplu o colaborare cu o fimă la care doar trebuie să le scoți la imprimată facturi pentru electrica sau pentru gaze sau pentru enel sau pentru eon...
și sa le pui în niște plicuri speciale și să le pui la poștă
din treaba asta poți câștiga 100 lei profit / 4 ore alocate / zi.

Sau să înveți să faci o pagină web. de exemplu cumperi un domeniu.ro că și așa s-au ieftinit rău de tot iei o găzduire de 4 euro/ lună
ȘI TOATĂ INVESTIȚIA ESTE DE 100 LEI / 1 AN INTREG în total.
bani pe care îi bagi ca să ai propriu tău site pe care să faci experimente
să instalez joombla, prestashop, Drupal,
https://freshdesignweb.com/responsive-drupal-themes/

Nu înțeleg de ce aleargă lumea după linke-rui în loc să transforme timpul respectiv în bani reali
de exemplu să meargă la un service auto să dea cu jmirghel și cu apă și să ajute muncitorii de acolo să pregătescă mașinile pentru vopsit de timpul pe care îl are de alocat.
si sunt absolut sigur că la orice service auto i-ar da ceva bun de tot de mâncare caizer o bere și ceva bani gen 80 lei / 4 ore de ajutat pe acolo. ( să se ducă după bere, să se ducă după diluant până la magazin, să se ducă după țigări, să pună ziare pe gemurile mașinilor ca să nu se gazeze la vopsit, să dea ziarele jos după ce mașina e vopsită, să facă curat prin service, să dea cu mătura, să bage următoarea mașină la vopsit, chestii dinaastea simple rau de tot dar prin care tinerii pot transforma timpul in bani pe care să ii cheltuiasca cu o fata sau la mol sau cu prietenii reali, sa ii ajungă pentru o excursie in alta tara sau pentru o vacanta in Grecia ca acum vine vara si se deschide litoralul in Grecia,
așa cu o colaborare de câteva ore poate să îsi câștige ceva bănuți cu care să poată vizita Moskova Rusia Moldova... Chiar și Elvetia. pentru că dacă nu vrea să stea la lux ci la sa doarmă la un hostel care are și cantină îl costa cel mai mult in elvetia 37 CHF/noapte sau în Odesa în Ucraina aproximativ 40 lei / noapte,
Asa timpul respectiv poate fi transformat in mai multe aplauze reale si aprecieri de la oameni reali
cu care să poată petrece un timp minunat
si nu pe Facebook sau alte zăpăceli
ci in lumea reală! )

| George12356456 explică (pentru zilog):

Salut! Cine a zis ca aleargă după like-uri? Cine a zis ca pierde vremea pe Instagram? Dacă am timp 10-20 min pe zi sa întru, nu vreau sa vad toate prostiile de pagini. Mulțumesc pentru morala, dar nu e cazul la mine. Mesajul tău e valabil pentru cei care își petrec foarte mult timp pe rețelele de socializare și sunt disperați după aprecieri.

| zilog a răspuns (pentru George12356456):

20 minute Instagram * 365 zile * 30 ani aproximativ cât mai ai de trăit = 219000 minute /60pentru o ora= 3650 ore = 304. 166666667 zile din viața ta alocate doar pentru Instagram. adica aproape 1 an