| Ghiorlan_Eduard_1996 a întrebat:

Știți cumva unde pot gasi o banda led RGB ( 5M preferabil ) bluetooth / telecomanda ( toate culorile pe un led ) căreia sa ii funcționeze si modurile ( fade / smooth etc)?
Tin sa menționez ca vreau sa le pun intr-un profil din aluminiu pe perete. As vrea ceva de calitate.

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu există calitate când vine vorba de bandă de LEDuri sau dacă există dai mai mult decât face doar pentru acea extra siguranță. Toate benzile sunt făcute în China și probabil toate vin de la aceleași fabrici.

Cu protecție IP21: http://www.iluminat-ieftin.ro/432/KIT-BANDA-LED-RGB-interior-5M-72W
Cu protecție IP65: http://www.iluminat-ieftin.ro/885/Kit-banda-LED-RGB-exterior-5m-72W

Recomand pe cea cu protecție IP65, în cazul în care vei folosi banda afara dar oarecum ferită de ploaie și zăpadă.

Am 2 astfel de benzi, una de 3 ani și alta de 5 ani.
La cea pe care o am de 5 ani, cu LEDuri 3014, câteva LEDuri de culoare albastră s-au cam stins/ars în unele zone dar în rest, banda funcționează bine.

Dacă ai card, poți să îți comanzi din China, de pe Aliexpress sau eBay și îți vine la oficiul poștal sau ți-o aduce poștașul. Pe amândouă le-am cumpărat de pe Aliexpress.